CENÍK

Uvedené ceny jsou orientační. Výsledné ceny za vypracování odhadu se liší především v závislosti na charakteru nemovitosti, dostupnosti vhodných podkladových dat a obtížnosti vypracování odhadu. 

Cena za vypracování tržního odhadu souboru nemovitostí (např. dům s pozemky apod.) je výrazně nižší než součet níže uvedených cen

 O předběžné ceně odhadu je vždy klient informován před vypracováním odhadu. Vždy se snažím vycházet vstříc klientovi a nalézt správný rozsah ocenění, aby bylo dosaženo požadovaného účelu a při tom klient nezaplatil za odhad více než je nutné. 

STANDARDNÍ TRŽNÍ ODHAD*

Pozemek

od 1000 Kč

Garáž

od 1 500 Kč

Byt

od 3000 Kč

Rodinný dům

od 3 500 Kč

Rekreační objekt

od 3000 Kč

*v případě zájmu o rozšířený tržní odhad s podrobnou tržní analýzou se připočítává cena cca 1 - 2 000 Kč (podrobněji zaměřené na poptávku a nabídku v daném segmentu a v dané lokalitě, perspektiva prodejnosti nemovitosti atd. - vhodné, pokud plánujete nemovitost prodávat v tržním prostředí)

OSTATNÍ PŘÍPADY

Ostatní nemovitosti a objekty

individuálně dle dohody

Soubor nemovitostí

individuálně dle dohody

Odborné vyjádření o ceně obvyklé pro účely dědického řízení

od 1 000 Kč

Zjištění věcné hodnoty stavby

použití nákladové metody - využívá principu skutečně vynaložených nákladů, od kterých je odečteno opotřebení 

od 500 Kč

Orientační odhad nemovitosti (online "na dálku")

jedná se o orientační odhad bez provedení místního šetření odhadcem - klient dodá informace k nemovitosti (fotografie, rozměry, výměry apod.) - podrobněji viz stránka online ocenění

od 1 000 Kč

Na výsledné ceně za provedení odhadu se podílí především:

  • vlastní práce na vytvoření odhadu (příprava, provedení místního šetření, analyzování podkladů, samotné zpracování odhadu a další dle charakteru oceňované nemovitosti)

  • náklady na podklady - z katastru nemovitostí (především kupní smlouvy k obdobným nemovitostem) - obvykle v řádu deseti- až stokorun (dle počtu druhů nemovitostí), dále např. přístup do historických databází realitní nabídkové inzerce (nejedná se o současnou nabídku realit, která je samozřejmě na webu dostupná zdarma)

  • cestovní náhrady (v blízkém okolí Víchové, Semil a Plzně zdarma, jinak cca 7 Kč/km)